Od stycznia 2018r. plik kontrolny JPK VAT dla małych firmy

W 2018 r. prawie 2 mln przedsiębiorców będzie musiało przekazywać rejestry podatku VAT w formie elektronicznej JPK

Jednolity Plik Kontrolny to nowy sposób składania informacji fiskalnej przez firmy. Wcześniej kontrole fiskusa w przedsiębiorstwach były wyrywkowe.

Dzięki JPK Twoja firma poda fiskusowi kluczowe informacje, dane dotyczące

zakupów i sprzedaży, wpływów i płatności oraz stanu zapasów w magazynie. Wszystkie dane mają być odpowiednio wyselekcjonowane i wyeksportowane do pliku w formacie XML według z góry ustalonego schematu i struktury.

Niektóre firmy muszą przygotowywać aż siedem rodzajów plików. Dotyczą one danych z ksiąg rachunkowych – plik jpk_kr.xml, wyciągów bankowych – jpk_wb.xml, stanu magazynu – jpk_mag.xml, podatkowej księgi przychodów i rozchodów – jpk_pkpir.xml, ewidencji przychodów – jpk_ewp.xml, faktur VAT – jpk_fa.xml i ewidencji zakupu i sprzedaży VAT – jpk_vat.xml.

Czy JPK oznacza dodatkowe koszty?

Wszystkie wymagane dane z wewnętrznych systemów księgowych trzeba przenieść do pliku XML. Zakres ingerencji informatycznych zależy od tego, jakich systemów księgowych i informatycznych używa dana firma lub obsługujące ją biuro księgowo-rachunkowe. W niektórych firmach może wystarczyć proste oprogramowanie współpracujące ze źródłem danych, w innych wymagana może być aktualizacja lub zainstalowanie nowego systemu.

Rodzinne Biuro Rachunkowe LASUR od wielu lat korzysta z profesjonalnego oprogramowania zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów. LASUR tworzy i wysyła pliki JPK umożliwiając współpracę na najwyższym poziomie.

Zapraszam do współpracy
LASUR – Biuro Księgowe Warszawa Ochota
tel:501 062 715
Warszawa Ochota